O mnie

Obecnie kończę 1. stopień studiów na kierunku bioinformatyka (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt). Genetyka jest mi bardzo bliska – to od niej zaczęło się zainteresowanie tematyką dotyczącą hodowli zwierząt. Od lat obserwuję i staram się uczyć na przykładach hodowli koni, psów czy innych gryzoni – jest to nieocenione źródło wiedzy oraz wniosków.

To jednak chomiki „zawładnęły” mną na tyle, że koło 2012 roku pojawiło się marzenie o własnej hodowli. Wtedy na dobre zaczął się proces nauki dotyczący genetyki gatunków oraz szlifowanie wiedzy ogólnej na temat hodowli i jej prowadzenia, który się na dobrą sprawę nigdy się nie skończy :)

Bardzo ważnym krokiem było stworzenie mylittlemonsters.pl – serdecznie zapraszam, bo to tam staram się przekazywać sprawdzone informacje na temat chomików i nie tylko :)

Pasją “poza chomiczą” jest jeździectwo, z którym związana jestem od wielu lat. Jest swego rodzaju odskocznią od codzienności.
Uczy cierpliwości i pokory, motywuje do ciągłej pracy nad sobą i jest niekończącym się zdobywaniem wiedzy – w pewnym sensie są to te cechy, które będą niezbędne w prowadzeniu Little Monsters Hamstery 🙂

Zdjęcie z 9. Międzynarodowej Wystawy ČKK wraz z Podrik’s Arbuzem 🙂

DSC_5582