Zasady rezerwacji

Zanim zostanie podjęta decyzja o zakupie zwierzęcia proszę zapoznać się z zasadami rezerwacji oraz warunkami umowy przekazania zwierzęcia. W razie jakiś pytań proszę zajrzeć do FAQ lub pisać na kontakt@mylittlemonsters.pl

Formularz Opiekuna wraz z krótkim poradnikiem znajdą Państwo na stronie “Krok po Kroku”, czyli jak zostać Opiekunem?

ZASADY REZERWACJI

1. Obowiązująca kolejność wyboru chomików to: hodowla macierzysta, inni hodowcy i Opiekunowie.

2. Hodowca ustala kolejność wyboru chomików przez potencjalnych Opiekunów.

3. Rezerwacja chomików “na kolanka” odbywają się zazwyczaj po skończeniu przez chomiki 3 tygodni.

4. Proszę o uszanowanie oznaczeń widocznych przy maluchach. Chomik oznaczony jako „WOLNY” może być wstępnie zarezerwowany. Warto też pytać o „WSTĘPNIE ZAREZERWOWANE” maluchy.

5. Wstępnie zarezerwowanie chomika następuje w momencie zawarcia ustnej (bądź drogą mailową) umowy pomiędzy Hodowcą, a Opiekunem. Chomik widnieje wtedy jako „WSTĘPNIE ZAREZERWOWANY”. Nie jest to przymus zakupu zwierzęcia. Jeśli dalsze kroki nie zostaną podjęte (lub urwie się kontakt z Opiekunem) to wstępna rezerwacja zostanie zdjęta.

6. Kiedy Opiekun spełnia minimalne wymagania (tzn. posiada niezbędną wiedzę, zakupił odpowiednie wyposażenie itd.) to możliwe jest podpisanie Umowy przekazania zwierzęcia. Po podpisaniu tej umowy, chomik jest „ZAREZERWOWANY”. Jeśli Opiekun chce zrezygnować z rezerwacji powinien powiadomić o tym Hodowcę – umowa zostanie wtedy unieważniona.

7. Organizacja transportu leży w obowiązku Opiekuna z pomocą Hodowcy (chyba, że ustalono inaczej). Ze swojej strony mogę we Wrocławiu i okolicy zaoferować odbiór osobisty.

8. Zastrzegam sobie prawo do odmowy sprzedaży chomika bez podania przyczyny.