Warning: Use of undefined constant Ratings - assumed 'Ratings' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Kulemo/domains/mylittlemonsters.pl/public_html/wp-content/themes/travelify-child/functions.php on line 10 Warning: Use of undefined constant Fb - assumed 'Fb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Kulemo/domains/mylittlemonsters.pl/public_html/wp-content/themes/travelify-child/functions.php on line 16 Nestor: MULTIVIT Odżywka i Granulat Witaminowy – My little monsters

Nestor: MULTIVIT Odżywka i Granulat Witaminowy

W siano dla prosiaków zaopatruję się w takim jednym zoologu stacjonarnym, który zajmuje się głównie szeroko pojętą akwarystyką. Mają jednak asortyment “podstawowy” dla innych zwierzaków. I właśnie tam trafiłam na dwie poniższe perełki.. i o dziwo, pytając o popyt na ten towar dowiedziałam się, że schodzi dość szybko.

DSC_8509

Prawda jest taka, że powinnam od czasu do czasu wrzucać recenzje też słabszych produktów – bloga czytają ludzie na różnym poziomie “zaawansowania” jeśli chodzi prawidłową opiekę nad chomikami 🙂 Być może część z Was zna te produkty i ich używa/używała – w dobrej wierze.

Zajmę się najpierw Nestor Granulat Witaminowy, czyli zielone opakowanie po prawej 🙂 Opakowanie przemyślane – zieleń kojarzy się zdrowo, napisy jasno dają znać co to za produkt, a do tego koło barw – kojarzone z witaminami (nie wiem w sumie czemu, jakoś mnie to nigdy specjalnie nie interesowało). Jak wygląda ten granulat?

DSC_8513

W sumie to bardziej pellet, ale nie jest to duża różnica. W opakowaniu mamy sam pellet o dość małej średnicy i długości do ok. 1 cm. Twarde na tyle, że nie było za wiele pyłu czy drobnych kawałeczków. Tego typu pellet występuje w wielu karmach – jako dodatek. Ale ten ma być witaminowy przecież. Czas na skład 😀

DSC_8510

GRANULAT WITAMINOWY DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

Granulat witaminowy jest niezbędnym dodatkiem do podstawowego pożywienia Twojego zwierzątka. Uzupełnia niedobory witamin, mikroelementów i soli mineralnych, czyli tych składników, których często brakuje w codziennym pokarmie. Granulat wpływa dodatnio na ogólną kondycję, zdrowie oraz samopoczucie gryzoni i królików. Powinien stać się stałą pozycją w jadłospisie Twojego ulubieńca. Zawartość opakowania należy wymieszać z następującymi ilościami pokarmu:

200 g – dla większych gryzoni, jak: świnki morskie, szynszyle oraz królików;

500 g – dla mniejszych gryzoni, jak: chomiki, myszki.

Dla zwierząt młodych, w okresie intensywnego wzrostu, zaleca się stosowanie podwójnej dawki.

Zanim skład to przeczytajcie informację ogólną wraz z zaleceniami od producenta 😀 W takim opakowaniu mamy 20g granulatu i teraz.. 500g pokarmu dla chomika 😀 Już widzę jak ludzie odmierzają 500g karmy dla chomika i mieszają w niej 20g tego granulatu. Lubie takie takie głupotki 😀

SKŁAD:

otręby pszenne, owies, śruta poekstrakcyjna z nasion słonecznika, śruta zbożowa, susze roślinne

ANALIZA:

białko surowe – 15,1%

tłuszcz surowy – 5%

włókno surowe – 17%

popiół surowy – 7%

wapń – 0,9%

lizyna – 0,75%

fosfor – 0,64%

sód – 0,2%

DODATKI:

witamina A, D3 i E

Granulat – tak. Witaminowy – na pewno nie! Skład typowy dla pelletu paszowego – jeśli ktoś liczy, że zdziała on cuda to.. zazdroszczę naiwności 😉 Serio, w większości karm macie to samo w pellecie – począwszy od tych najsłabszych, aż do tych karm ze średnich półek (np. VL, Deli Nature). Po prostu produkcja jak i skład pelletu tego typu jest najczęściej baaardzo podobny 🙂 No, ale dodając napis “Witaminowy” możemy uzyskać “całkiem nowy produkt”, na co się niestety ludzie łapią. Tak więc, bądźcie mądrzejsi i nie dajcie się wrobić 😉 Nestor Granulat Witaminowy to zwyczajny pellet “ubrany” w osobne opakowanie. Gdyby był to “Nestor Dodatkowy Pellet” to może bym jakoś to oceniła – pellet jak pellet, producent pisze jasno czego się po produkcie spodziewać. Jednak jeśli ma być to produkt witaminowy – suplement – to przepraszam bardzo, ale okrągłe 0.

DSC_8514

OCENA Nestor Granulat Witaminowy: 0/5

To teraz czas na Nestor MULTIVIT Odżywka, czyli niebieskie opakowanie 😀 Dobrze myślę, że to właśnie ten produkt Was bardziej zaintrygował? W moim przypadku tak było – nie mogłam się doczekać żeby zobaczyć co też tutaj firma nawymyślała… TAA DAAAM!

DSC_8515

Nie powiem, nie zaskoczyli mnie. Ani pozytywnie, ani negatywnie – dokładnie czegoś takiego się po firmie Nestor spodziewałam. Dobra, informacje ogólne + skład + analiza – pamiętajcie, że ma to być produkt MULTIVIT Odżywka! 😀

DSC_8511

ODŻYWKA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

Odżywka powinna na stałe wejść do jadłospisu Twojego ulubieńca. Wewnątrz opakowania znajduje się mieszanka specjalnie dobranych ziarenek, oblekanych koncentratem mineralno-witaminowym. Zestaw składników mineralnych i witamin, który zawiera koncentrat, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzątka, wzmacnia jego kondycję, zapobiega chorobom i poprawia samopoczucie. Zawartość opakowania należy wymieszać z niewielką ilością podstawowego pożywienia.

Po opisie – kolejny produkt cud! Specjalne ziarenka w specjalnej mieszance mineralno-witaminowej, które mają magicznie zapewnić, że nasze zwierzątko czuje się świetnie i nie imają się go żadne choroby. Pomijam kwestię, że np. świnkom i królikom nie można podawać ziaren, no ale cóż.. Innymi słowy – piękne słowa, ale puste.

SKŁAD:

kukurydza, owies bezłuskowy, proso, pszenica, siemię lniane, słonecznik czarny

ANALIZA:

wapń – 0,0952 g

fosfor – 0,026 g

magnez – 0,0018 g

sód – 0,00004 g

lizyna – 0,0022 g

metionina – 0,00064 g

DODATKI:

cynk (tlenek cynku) – 0,96 mg

mangan (tlenek manganu) – 0,38 mg

żelazo (siarczan żelaza) – 0,32 mg

miedź (siarczan miedzi) – 0,08 mg

kobalt (siarczan kobaltu) – 0,02 mg

barwnik naturalny

Skład bez szału. Ot, odsypali nieco z normalnej swojej karmy i dorzucili trochę “koncentratu mineralno-witaminowego”. Swoją drogą, nie widzę w ani żadnych sensownych minerałów, ani witamin w składzie. Pomijam, że w analizie brakuje podstawowych informacji, czyli białko, włókno, tłuszcze itp. Chyba tak sobie wzięli do serca, że to ma być odżywka, że podwali wszystkie popularne (dla większości ludzi) pierwiastki. Wiecie.. przychodzi przeciętny Kowalski i czyta..

O, wapń – na mocne kości i zęby! Ooo, magnez żeby go skurcze nie łapały! Lizyna i metionina to takie mądre słowa, chyba kiedyś gdzieś o nich było na chemii. Żelazo w dodatkach – dobrze, anemii nie dostanie! Będzie zdrowy. I barwnik naturalny, fajnie.

Może i zbyt prześmiewczo, ale.. ludzie bardzo często właśnie tak na skład patrzą 😉 Nie da się być świetnym we wszystkim, jednak trzeba myśleć rozsądnie i krytycznie. W końcu na to wydaje się własne pieniądze, nie? I taki przeciętny Kowalski jak otworzy w domu taką paczę “odżywki” powinien – na zdrowy rozsądek – stwierdzić, że nie wygląda to jak odżywka. To 20g zwykłej karmy kiepskiej jakości i o bardzo ubogim składzie. Ale zapakowane i opisane tak, że się Kowalski dał nabrać. Nie dawajcie się nabrać – czytajcie i oceniajcie produkt 😉 Jeśli chodzi o ocenę to będzie znowu 0 – ani to dobra karma, ani suplement diety.. chociaż jako karma też by dostało ocenę blisko 0.

DSC_8516

OCENA Nestor MULTIVIT Odżywka: 0/5

Morał? Czytajcie składy na produktach. Tutaj akurat nie spodziewałam się dobrego produktu – po prostu Nestor ma produkty słabej jakości (nie znalazłam ani jednej “perełki” w ofercie – wiecie, że nie lubię oceniać poprzez pryzmat “złej” firmy). Pamiętajcie jednak, że nawet w dobrych i polecanych firmach zdarzają się produkty słabe (przykład od polecanego JR FARM – Dropsy) – czytajcie i myślcie, a dużo rzadziej będziecie się “nacinać” 🙂

Zdjęcie wspólne moich dwóch produktów na 0, a co! 😀

DSC_8517

One thought on “Nestor: MULTIVIT Odżywka i Granulat Witaminowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *