Warning: Use of undefined constant Ratings - assumed 'Ratings' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Kulemo/domains/mylittlemonsters.pl/public_html/wp-content/themes/travelify-child/functions.php on line 10 Warning: Use of undefined constant Fb - assumed 'Fb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Kulemo/domains/mylittlemonsters.pl/public_html/wp-content/themes/travelify-child/functions.php on line 16 Polski Klub Chomika – My little monsters

Polski Klub Chomika

Wpis ten ma charakter głównie informacyjny oraz jest sprostowaniem informacji zawartych w starszym wpisie Hodowla chomików cz. 2.

Polski Klub Chomika (PKCh) został założony 17 stycznia 2013 roku. Klub był stowarzyszeniem zwykłym, a jego pełna nazwa to Polskie Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Chomików “Polski Klub Chomika”.

Początkowy dobry start klub zawdzięczał temu, że wielu miłośników chomików m.in. na forum e-chomik.pl żywiło nadzieję, że coś się zmieni. Niestety, zbyt wiele się nie zmieniło.

Klub popełnił kilka błędów, które nie powinny mieć miejsca, m.in. rozmnażanie zwierząt bez potwierdzonego pochodzenia (a sprzedawane były jako zwierzęta rodowodowe – o wszystkim można przeczytać w linku na dole wpisu). Przykre, ale mimo wielu dyskusji na forum zarząd klubu odciął się całkowicie od opinii publicznej (no, może poza “ochami i achami” na Facebook’u od osób nie bardzo w temacie – jakakolwiek rzeczowa krytyka i sugestie były źle odbierane 😉 ). I tak powoli wszystko gasło..

Jeśli chodzi o hodowle zrzeszone w tym stowarzyszeniu to:

  • Etykosfera – brak informacji; ostatni miot J narodził się 1.05.2014 roku (warto wspomnieć, że matką miotu została 1,5 roczna samiczka, która już dawno powinna być na emeryturze hodowlanej).
  • Zoohoryzonty – zawieszona (?).
  • Syryjskie Futrzaki – zawieszona (?).
  • TOKA Hamsters – zawieszona/zamknięta.
  • Sunrise Hamsters – obecnie (od 11.2013) jest zarejestrowana w Český křeččí klub (Ckk).

Dodatkowo zanim PKCh powstało można się natknąć na chomiki z Janek’s Hamstery – ta hodowla po zarejestrowaniu stowarzyszenia miała być również zarejestrowana. Tak się jednak nie stało, a kilka zwierząt zostało mimo to wykorzystanych w hodowli. Nie mnie oceniać, jedynie dopełniam informacji.

A dlaczego powstał sam wpis i to jeszcze jako sprostowanie poprzedniego – pozwolę sobie zacytować wpis z Facebook’a PKCh z dnia 10.06.2014 godz. 14:14:

Szanowni Państwo,

Z wielką przykrością chcielibyśmy poinformować, że Polski Klub Chomika zostanie zamknięty.
Na obecną chwilę żaden z założycieli nie ma możliwości dalszego rozwijania klubu.
Przepraszamy i życzymy pogody ducha oraz radości ze zwierzaków,

Zarząd PKCh

Na chwilę obecną wszystkie osoby planujące złożenie hodowli muszą się liczyć z klubami zagranicznymi, np. Ckk, NKV. Polski Klub Chomika nie wytrzymał próby czasu.. ale może to i dobrze.

Więcej do przeczytania na Regulamin i Polskie Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Chomików.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *