Warning: Use of undefined constant Ratings - assumed 'Ratings' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Kulemo/domains/mylittlemonsters.pl/public_html/wp-content/themes/travelify-child/functions.php on line 10 Warning: Use of undefined constant Fb - assumed 'Fb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Kulemo/domains/mylittlemonsters.pl/public_html/wp-content/themes/travelify-child/functions.php on line 16 POPRAWKA: nowy sposób oceniania w recenzjach. – My little monsters

POPRAWKA: nowy sposób oceniania w recenzjach.

Wpis stricte informacyjny 🙂

Pisząc kolejne recenzje wychodzi mi coraz więcej “nieścisłości” w ocenie x/10 punktów. W związku z tym od jakiegoś czasu rozważałam jak to nie tyle usprawnić ile – poprawić, żeby oceny były bardziej adekwatne względem siebie.

Najważniejszy wniosek jest taki, że nie powinno być jednej skali punktowej do oceny karm podstawowych oraz wszelakich dodatków. Jest to główny powód ew. zawyżonych/zaniżonych ocen i to mnie skłoniło do zmian 🙂 Od tej chwili w każdym dotychczasowym wpisie dotyczącym recenzji zostanie dodana ocena “POPRAWKA”. Plus jest taki, że do tej pory były tylko 3 recenzje:

Kolejne już będą oceniane tak jak powinny – mam nadzieję, że będzie to bardziej miarodajny sposób 🙂

Na czym konkretnie polega różnica? Przede wszystkim na ilości punktów 🙂

  • Karmy podstawowe oraz uzupełniające będą oceniane w skali do 10 punktów:
    Skład i analiza: 0 – 5 punktów.
    Jakość: 0 – 5 punktów.
  • Dodatki (wszelkie suszki, kolby, przysmaki itd.) będą oceniane w skali do 5 puntów.

Sądzę, że będzie to lepsze – ocena bardziej szczegółowa, być może będzie bardziej miarodajna 🙂 Oczywiście będę się starać “uzasadniać” każdą ocenę.

W dodatkach oceniane będzie wszystko kompleksowo – tak jak do tej pory, gdyż nie widzę sensu żeby się aż tak rozdrabniać. Jest to również bardziej praktyczne – dodatki mają być uzupełnieniem diety (np. suszki wszelakie) lub smakołykiem (np. kolby). Nie będę przesadzać ze szczegółowością – stąd nie dzielę osobno na kolby/dropsy/zioła/korzonki/mieszanki itd. 🙂

Mam nadzieję, że ten sposób oceniania w recenzjach będzie lepszy niż jednolity.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *